Elcoteqi palgalised osalesid põrandaaluses taskutelefoniäris

28. mai 2001, 08:15

Eesti on vähemalt aasta olnud osaline rahvusvahelises põrandaaluses taskutelefonide tehases, kuhu siinsest Elcoteqi vabrikust on salaja rännanud kümnete miljonite kroonide eest mobiiltelefonide detaile, kirjutab Postimees.

Neli Elcoteqi laomajandusega seotud töötajat on vahistatud ning enam kui kümnele inimesele valmistuvad keskkriminaalpolitsei uurijad esitama süüdistusi suurejooneliselt organiseeritud varguste eest.

See möödunud nädalal avalikkuse eest salajas korraldatud politseioperatsioon on vähemalt aasta kestnud suurpettuse finaal.

Politsei keeldub igasugustest kommentaaridest. ?Liiga vara, et ajakirjandusele midagi öelda,? pareeris keskkriminaalpolitsei asedirektor Andres Anvelt.

Postimehe andmeil varastasid Elcoteqiga seotud inimesed Ericssoni ja Nokia taskutelefonide ekraane, korpusi ja tarkvaraplaate, mis saadeti ühes Euroopa riigis asuvasse põrandaalusesse mobiilivabrikusse. Varastatud detailide hind ületab esialgsetel hinnangutel poolsada miljonit krooni.

Ulatusliku vargusteahela avastas Elcoteqi kontserni kontroller, edasi uuris seda turvafirma ESS sisekontrolli talitus, kes hiljem keskkriminaalpolitseile kõik otsad üle andis.

?Meil oli kahtlusi ning palusime politseil asja uurida, kuid täpsemat infot edasise kohta meil ei ole,? kommenteeris Elcoteq Networki kommunikatsioonidirektor Osmo Kammonen.
Elcoteqi tehasest pärit siseinfo kohaselt tegutsesid vargusskeemi osalised peaaegu varjamatult: nad lihtsalt kärutasid euroaluste täied mobiiltelefonide detaile autosse ja viisid tehasest välja.

Väidetavalt sai varastele saatuslikuks paar-kolm nädalat tagasi toime pandud vargus, kui nad viisid Elcoteqist välja detaile kolme miljoni krooni eest.

Postimeest konsulteerinud allikad ei pea tõenäoliseks, et mobiiltelefonide põrandaalune tehas asuks Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing