30. mai 2001, 00:00

Maailma suurim mobiilsideoperaator Vodafone Group Plc teatas, et 31. märtsil lõppenud ettevõtte eelmise majandusaasta EBITDA (kulumiga korrigeeritud tegevuskasum) tõusis aastaga 28%, 7,04 mld naelani.

Vodafone tulem oli vastavuses optimistlikumate analüütikute ootustega. Samas sai Suur-britannia ettevõte enne makse 8,1 mld naela suuruse kahjumi võrreldes möödunud aasta 1,35 mld suuruse kasumiga.

Kahjumi põhjuseks oli teiste ettevõtete ülevõtmiste käigus tekkinud goodwill, mida amortiseeriti aasta jooksul 11,88 mld naela ulatuses. Uutele turgudele laienemise tõttu kasvas Voda-fone?i klientide arv aastaga 30 miljoni inimese võrra. Ettevõtte käive kasvas aastaga 29%, tõustes 21,4 mld naelani.

Vodafone?i esindaja ütles majandustulemuste kommentaariks, et Saksa Mannesmanni omandamine ning Verizion Wirelessi loomine koos USA Bell Atlanticu ja GTEga andsid olulise panuse ettevõte kasumi ja käibe kasvu. ÄP Online

Paberitööstushiid UPM-Kymmene teatas, et ostab Saksamaal baseeruva G. Haindl?sche Papierfabriken KgaA 3,64 mld euro eest, tugevdades oma positsiooni Kesk-Euroopas.

Tehing peaks toimuma veel selle aasta jooksul. UPM-Kymmenel on kavas ühtlasi müüa kaks Haindli paberivabrikut, mille tulemusena jääb tehingu maksumuseks 2,2 mld eurot. Analüütikute hinnangul on tehingu hind igati mõistlik ning tehing ise näitab paberitööstuse jätkuvat konsolideerumist. Tehing peaks tõstma UPM-Kymmene konkurentsivõimet teise sama ala suurtegija Stora-Ensoga nii ajalehe- kui klantspaberi osas. ÄP Online

Maailma suurim autotootja General Motors teatas, et ettevõte on alustanud ametlikke läbirääkimisi Daewoo Motori ja Korea Development Bankiga, ostmaks Daewoo sõiduautode tootmise.

Ametliku pakkumise tegemisele eelnes enam kui kuuekuuline varade hindamise ja äriplaani arendusprotsess. Mõlemad pooled soovivad jõuda kokkuleppele võimalikult kiiresti ning poolte kokkuleppel on diskussiooni sisu läbirääkimiste perioodil konfidentsi-aalne. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing