Piimatööstused Euroopa Liidu kontrolli ei karda

29. mai 2001, 08:18

Piimatöötlejate ja veterinaarameti hinnangul eile alanud Euroopa Liidu piimandusekspertide Eesti-külastus vigade leidmisi kaasa ei too, sest siinsed tööstused on läbinud põhjaliku kontrolli, kirjutab Postimees.

Lacto administratiivdirektori Randar Tamme sõnul on Eesti eksperdid eurotunnistuse saanud ettevõtteid kontrollides euroametnikest märksa rangemad, seetõttu on vähetõenäoline, et atesteeritud tööstustest mingeid vigu leitakse.

Sama meelt on ka Põlva Piima juhataja Aivar Häelm, kelle sõnul on eurotunnistuse saanud ettevõtete tootmiskvaliteet ja -seadmed korras ning vastavad kõigile nõudmistele.

Sellist situatsiooni nagu 1997. aastal, kui euroeksperdid viimati Eestis käisid ning Lacto vanas tootmishoonetes avastatud vigade tõttu kogu Eesti piimaekspordi sulgesid, tootjad ei karda.

?Eks tollel ajal anti eurosertifikaate kohati ettemaksuna ning seetõttu jäid ka vead sisse ning selline asi juhtuski,? lausus Tamm, lisades, et praeguseks on Lacto kolinud uude tootmishoonesse, kus kõik on korras, ning teiste tootmishoonetega ei tohiks probleeme olla.

Eesti veterinaar- ja toiduameti direktori Ago Pärtli sõnul ei leidnud euroeksperdid midagi laiduväärset ka Eesti piimandust puudutavates seadustes, millega eile tutvuti.

?Lõplik raport, kus antakse hinnang nii siinsetele tööstustele kui ka seadustele, tuleb alles kuu aja pärast. Mingitele suurtele puudujääkidele eksperdid eile ei viidanud. Seetõttu on ka vähetõenäoline, et hiljem mingile suurele prohmakale meie tähelepanu juhitakse,? rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing