PM: soojusenergia käibemaksust loobumine viitab populismile

30. mai 2001, 08:19

Valitsuse praegune ettepanek küsida Euroopa Liidult lisaks tax-free?le üleminekuperioodi ka soojusenergia käibemaksule on populistliku iseloomuga ning näitab läbimõtlematut eurostrateegiat, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Postimees ei kahtle, et 18protsendiline käibemaks soojusenergiale oleks praegu paljudele üle jõu käiv. Seepärast võib valitsuse otsustavust pidada rahvalähedaseks ja abivalmiks, kuid paraku pole kõik kuld, mis hiilgab.

Tuleb meenutada sellesama valitsuse plaani juba eelmisest sügisest kehtestada 18protsendiline käibemaks soojusenergiale. Toona oli tähtis liitumiskõneluste kiirus, mitte sisu.

Nüüd, rahva eurovastasust arvestades, on hoogu pisut maha võetud. Tõsi, Mart Laari jutu järgi kasutab valitsus erinevusi ELi liikmesriikide vahel ära oma positsioonide tugevdamiseks. Mitte aga vajadusest garanteerida inimestele soe tuba. EL ei meenunud valitsusele millegipärast siis, kui Eesti otsustas jonnakalt suveajale mitte minna.

Võib-olla peaks pea liiva seest välja tõstma ja ütlema lihtsalt ja arusaadavalt: 1. jaanuar 2003 ei ole liitumiseks reaalne kuupäev ning vajame rohkem järelemõtlemisaega. See ei tähendaks aga automaatselt läbirääkimiste peatamist, vaid nende viimist tõsisemale tasandile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing