Rootsi kroon järsult nõrgenenud

01. juuni 2001, 10:40

Rootsi kroon lõi eile USA dollari suhtes uue mõõnarekordi, kukkudes 10,78 krooni tasemele ning nõrgenes ka euro suhtes, mis nüüd maksab rootslastele 9,11 krooni.

Olukorra paranemist valuutaspetsialistid niipea ei näe ? sügiseks võib USA dollar rootslastele maksta juba üle 11 krooni ning euro 9,3?9,35 krooni vahel, kirjutavad tänased Rootsi ajalehed.

Rootsi krooni kiskus alla euro nõrgenemine, mille omakorda on tinginud eurotsooni majanduskasvu aeglustumine ning keskpanga vihjed, et interventsiooni ühisraha toetuseks oodata ei ole. Samuti on paljud Jaapani ja USA investorid oma eurod jeenideks ümber vahetanud. Kroon nõrgenes dollari suhtes eurost enam, kuna tegemist on väikese ?perifeerse? valuutaga, mis turu kõikumistes reeglina rohkem kannatavad. Krooni nõrgenemine alla teatud piiri vallandas ka automaatsed ?stop-loss? müügikorraldused.

Samuti mõjutab krooni IT- ja telekommunikatsioonisektori aktsiate käekäik. Kui need on USAs Nasdaqil languses, langeb ka Stockholmi börs. Vähenenud huvi Rootsi aktsiate vastu vähendab ka nõudlust krooni järele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing