Tallinn otsib 30 aastaks soojafirmale rentnikku

05. juuni 2001, 08:35

Eile kuulutas Tallinna linnavalitsus välja enampakkumise Tallinna Soojusele rentniku leidmiseks, soojatarbijale ei tohiks rendileping ei lisakoormisi ega hinnaleevendust kaasa tuua, kirjutab Postimees.

Linnavalitsus soovib anda ASi Tallinna Soojus põhivara rendile 30 aastaks mõnele suurele rahvusvahelisele soojatootjale. Linnavalitsust finantsküsimustes nõustava LHV juhatuse esimehe Rain Tamme hinnangul annab soojafirma rendileandmine linnale lisatulu ja ettevõttele paremad juhtimisvõimalused.

?Linn saab tänu rendilepingule ohjata paremini soojatootmise hindu ja kvaliteeti kui aktsiaid müües,? kommenteeris Tamm rentimise kasuks otsustamist.

Tallinna abilinnapea Ivar Virkus on varem öelnud, et pakutav rendimakse võiks ulatuda 30-50 miljoni kroonini aastas. Tamme hinnangul on sellist renditaset võimaliku kahjumiga töötava ettevõtte eest väga raske saada.

Tamme kinnitusel tunnevad mitmed võimalikud rendilevõtjad juba praegu ettevõtte vastu huvi. ?Konkursile kvalifitseerumise avalduse tegemiseks ja dokumentide väljaostmiseks on pakkujatel aega 29. juunini ja seega on veel vara nimetada, kes konkursil lõpuks osalevad,? rääkis Tamm.

Soojaturu spetsialistide hinnangul tunnevad Tallinna Soojuse rentimise vastu esmajärjekorras huvi sellised rahvusvahelised suurfirmad nagu Soome Fortum ja Prantsusmaa Vivendi läbi Eesti tütarfirma Eraküte.

Energeetikakonsultandi Aarne Leisalu hinnangul võivad pealinna soojaturust ligi kahte kolmandikku haldavat Tallinna Soojust himustada ka Rootsi Vattenfall ja Eesti Energia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing