Otepää võib rannapeo ajaks poodideta jääda

05. juuni 2001, 08:46

Protestimaks Otepää vallavolikogu otsuse vastu, mis keelab eelseisval nädalavahetusel toimuva Beach Party festivali ajaks alkoholi jaemüügi Otepää vallas, lubavad kohalikud kaupmehed terveks nädalavahetuseks poeuksed kinni panna, kirjutab Postimees.

Aprillis vastuvõetud alkoholi jaemüüki keelav otsus on kohalikes kaupmeestes tekitanud nii võimsa protestitormi, et väga lühikese ajaga jõudsid nad korjata ligi paarsada allkirja pöördumisele, mis nõuab Otepää vallavolikogu erakorralise istungi kokkukutsumist ja müügikeelu tühistamist.

Reedel ja laupäeval Pühajärvel peetava Beach Party festivali tõttu tegi Valga politseiprefektuur Otepää vallale ettepaneku keelata valla territooriumil alkoholi jaemüük festivali ajaks.

Otepää abivallavanema Riho Karu sõnul põhjendas politsei müügikeelu taotlust sellega, et nii õnnestub piirata joomist ning vältida korrarikkumisi.

Otepää keskel asuva kaupluse Kaks omanik Urmas Möldre ütles, et otsuse täitmine võib kujuneda poepidajatele keeruliseks. ?Kellelgi pole suuri laoruume, kuhu õllekastid ostjate silma alt ära tõsta,? nentis ta. ?Kui me aga jätame alkoholi nähtavale, siis pole kuidagi võimalik suurele rahvamassile selgitada, et müüa ei tohi.?

Keeld kehtib vaid jaemüügi kohta. Hulgilaod võivad edasi müüa, seal algab miinimumkogus kahest pudelist.

Ühtekokku käib müügipiirang kõigi kaheksa Otepää valla kaupluse kohta.

Eile andis Möldre Tartu halduskohtusse sisse taotluse vallavolikogu otsuse tühistamiseks.

Neljapäeval erakorralisele istungile kogunev volikogu võib otsuse ka ise tühistada, kuid seni pole selge, kas tühistamisest sel korral enam kasu on, sest volikogu otsused jõustuvad pärast valla lehes avaldamist. Otepää Teataja ilmub kord kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing