Puulangetaja jättis Imavere Saeveski vooluta

15. juuni 2001, 08:24

Eesti suurim saeveski Imaveres ja mitusada peret jäi eile kolmeks tunniks elektrita, sest raietööline oli Järvamaal kõrgepingeliinile suure kuuse langetanud, kirjutab Järva Teataja.

Saeveskit ja majapidamisi elektriga toitnud 67 trafopunktist kadus vool eile kell 9.42, kui Koigi vallas Käsukonna külas tegutsenud metsatööline Sven Kõnnusaar kuuse otse kõrgepingeliinile kukkuda lasi.

Eesti Energia põhivõrgu käidukorraldaja Jaak Bahovski ütles, et tavaliselt jääb nii palju inimesi elektrita suure tormi ajal, nüüd aga piisas kõigest ühest valesti langetatud puust.

Kõnnusaar selgitas eile Järva Teatajale, et langetas puid juba hommikul kella neljast. ?Kui hakkasin ühte suurt kuuske maha võtma, tuli tuulehoog ja lükkas puu elektriliini peale,? rääkis ta. ?Kui taipasin, et puu kukub juhtmetesse, jooksin eemale, et mitte elektrilööki saada.?

Bahovski ütles, et Eesti Energia kooskõlastuseta ei tohi puid maha võtta lähemal kui 25 meetrit kõrgepingeliinist. ?Seal mingit kooskõlastust polnud, mees võttis sae selga ja läks metsa,? mainis ta.

Imavere Saeveski esindaja keeldus eile ütlemast, kui palju elektrikatkestus firmale maksma läks, sest see olevat siseasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing