Põllumajandusloendus läheb maksma 50 mln kr

06. juuli 2001, 08:53

Euroopa Liidu (EL) nõudel toimuv põllumajandusloendus läheb maksma vähemalt 50 miljonit krooni, see hõlmab kõiki maakondi ja viit suuremat linna, sealhulgas Tallinnat, kirjutas Äripäeva aasta tagasi.

Põllumajandusloendus toimub kõikides maakondades ning viies suuremas linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel ja Narvas.

Toonaste andmete järgi pidi loendus läbi viidama juba 2001. aasta juuni esimesel poolel. Loendus annab tööd sadadele küsitlejatele.

Loendust finantseeritakse riigieelarvest. Statistikaamet esitab rahataotluse loenduse korraldamiseks rahandusministeeriumile selle kuu lõpus.

Statistikaameti põllumajandusloenduse sektori juhataja kt Andres Tekkeli aasta tagasi öeldud sõnade kohaselt korraldatakse põllumajandusloendus, sest seda nõuab euroliit. ?Näiteks Saksamaal toimuvad sellised loendused reeglipäraselt,? ütles Tekkel. ?Samuti tahame me loenduse käigus saada teada, kui suur on meie põllumajanduse tootmispotentsiaal.?

Tahame teada, kui palju on meil põlde, tehnikat, tööjõudu, loomi, kui suur on taimekasvatus, rääkis Tekkel.

Loenduse objektid on kõik põllumajanduslikud majapidamised, mille põhitegevusala on põllumajandus ja kus on vähemalt üks hektar põllumajandus- või metsamaad või 0,3 hektarit kalatiike või mis toodavad põllumajandussaadusi peamiselt müügiks.

Loenduse objektid on samuti põllumajanduslikud kodumajapidamised, kus on vähem kui üks hektar põllumajandus- või metsamaad, kuid vähemalt 50 ruutmeetrit köögiviljamaad või kolm viljapuud või kuus marjapõõsast või 10 küülikut või 10 kodulindu või teisi põllumajandusloomi või kolm mesipuud, ja kes toodavad põllumajandussaadusi peamiselt enda tarbeks.

Tallinnas peaks toimuma põllumajandusloendus Nõmmel, Meriväljal, Pirital, Lillekülas.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing