Nordea pakub Eesti klientidele tasuta sularaha väljavõtmist Põhjamaades

Inno Tähismaa 11. juuli 2001, 09:16

Nordea pakub sellest nädalast oma klientidele tasuta sularaha väljavõtmist Nordea automaatides Põhjamaades.

Nordea Eesti filiaali juht Juhani Seilenthal ütles, et kahtlemata on tegu ettevõtmisega, mis peaks Nordeale Eestis kliente juurde tooma. Seni ükski pank Eestis sellist võimalust ei pakkunud.

Nordea kliendid saavad Nordea Eesti Maestro ja Eurocard/MasterCardiga Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis raha välja võtta Nordea ja tema koostööpartnerite 3220 automaadist.

Seni oli välismaal on sularaha väljavõtmine väga kulukas. Eesti Panga andmetel võeti möödunud aastal Eesti pangakaartidega välismaal sularaha välja 167 000 korral, keskmine teenustasu oli 70 krooni ja kokku maksid pankade kliendid seega 11,7 miljonit krooni. Ligi neljandiku tehingutest moodustasid Põhjamaades tehtud sularahaväljavõtmised.

Pangad võtavad välismaal sularaha väljavõtmise eest teenustasu 2,5 % väljavõetavast summast ja lisaks veel 30 krooni.

?Kui senini pakkusime sama, mis teisedki, siis nüüd on reisival inimesel soodsaim võtta meie kaart? kommenteeris muudatust Nordea Baltikumi ja Poola kaardiprojektide juht Margus Aun.

Nordea kontserni kuuluv Merita Bank Plc Eesti filiaal alustas esimese välispangana tegevust Tallinnas 1995. aastal. Nordea AB on põhjamaade suurim finantskontsern ning sündinud Soome Merita Panga, Rootsi Nordbankeni, Taani Unibanki ja Norra Christiania Bank og Kreditkasse ning kindlustusfirmade Tryg-Baltica, Vesta, Livia ja Merita Life liitumise teel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing