Ungru lossi varemeist sai vaatamisväärsus

31. juuli 2001, 10:05

Reio Engman, kes ostis Ridala vallalt ligi kaks kuud tagasi Ungru lossi, on esimese ostu-müügilepingu ettekirjutuse täitnud. Ümber lossi on sile lage plats, kirjutab Lääne Elu.

Engman alustas võsa lõikamise ja lossiümbruse korrastamisega kuu aega tagasi. Mehe sõnul on lossi maa natuke valesti välja mõõdetud - kinnistu piir jookseb üle lossi nurga: 'Ühel pool on Ridala valla, teisel pool kaitseministeeriumi maa. Eks maaküsimus tule ka korda ajada.'

Engmanil ei ole lossiga ehitamisplaani. Ta tahab koguda Ungru lossi kohta materjali, et teha selle põhjal möödujaile teadetetahvel, võib-olla panna ka mõned pingid.

'Tahan, et inimesed näeksid: kinnistu on hoolitsetud ja ilus vaadata: sellel on peremees,' rääkis Engman. Ta tahab veel võsa lõigata, et oleks näha ka vana paekivist kaev ja väike konnatiik.

Muinsuskaitse Loode-Eesti talituse vaneminspektor Kalli Pets on rahul, et lossiomanik on asju õiget pidi ajanud: 'See, mis tehtud, oli paratamatu vajadus. Suurem osa tööst on aga veel ees.' Petsi sõnul tuleb pärast platsi puhastamist näidata lossi ehitustehnilisele ekspertiisile, sest omanik tahab ajaloolist ehitist restaureerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing