Perearstid hindavad tervisetõendi eest võetavat tasu seaduslikuks

01. august 2001, 09:10

Tallinna perearstide seltsi esimees Eero Merilind ei nõustu väitega, nagu küsiksid arstid juhi- ja relvaloa taotlejatelt tervisetõendi eest tasu seadusliku aluseta, kuna see õigus on perearstidele delegeeritud, kirjutab Postimees.

Merilind tunnistas, et sotsiaalministri määrusega kehtestatud 300kroonist tasu relvaloa taotleja arstitõendi eest tänaseks seadusetähes enam pole. Juhiloataotluse suhtes märkis ta, et arstid on tervisetõendi eest võtnud erisuguseid hindu, alates 80st ja lõpetades 200 krooniga.

?See on kogu aeg nii olnud,? sõnas meedik. Tohter kinnitas, et tegemist on perearstide seltsis soovituslikult kehtestatud hinnaga, mis pole riiklikus hinnakirjas ega peagi seal olema.

Ühelt poolt tegutsevad perearstid kui haigekassaga lepingusuhetes olevad arstid, teisalt on nad kui eraarstid, kes võivad ise endale hinna kehtestada vastavalt enda kinnitatud hinnakirjale, selgitas Nõmme perearstikeskuses töötav Merilind.

Meedik lisas, et ka sotsiaalministeerium on liikunud selles suunas, et tõenditasu hinnakirjast kõrvaldada ja anda selle kehtestamiseks voli perearstidele. Arsti arvates peaksid inimesed tulevikus arvestama, et ravikindlustuse põhimõtetega otseselt mitte kokku käiva tõendi puhul tuleb neil leppida lisaväljaminekuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing