Maksupolitsei jõuvõtted hämmastasid Märt Raski

07. august 2001, 08:59

Justiitsminister Märt Raski sõnul oli maksupolitsei reedene läbiotsimine õigusbüroos Legalia ning Ernesto Preatoniga seotud firma dokumentide äraviimine ennekuulmatu, sest nii julmalt ei käitunud advokaatidega isegi nõukogude võim, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olen 21 aastat tegevadvokaadina töötanud ja isegi totalitaarsel stagnaajal ei tulnud keegi kunagi advokaadibürood läbi otsima,? ütles Märt Rask. ?Viru õigusnõuandlast soovis kohalik KGB ükskord mingeid dokumente kätte saada, nad tõsteti rahulikult ukse taha ja mitte midagi ei juhtunud. Ja kui Eesti Vabariigis, mis on teatavasti demokraatlik riik, sellised asjad juhtuvad, siis saame sellega üle maailma kuulsaks.?

Raski sõnul pole mõtet vaielda, kas läbiotsimine oli mingil moel seaduslik või mitte. ?Advokatuuriseadus reguleerib selle kõik ilusti ära, mille üle vaielda tahetakse,? lausus ta. ?Advokaadi kutsesaladus on täpselt nagu pihisaladus.?

Advokaadibüroo Legalia advokaat Lauri Paulus ütles, et büroo esitab maksupolitsei tegevuse peale kindlasti protesti.

Legalia kontori läbiotsimiseks loa andnud prokurör Kristel Siitam ütles, et läbiotsimine oli seaduslik ja advokaatide õigusi ei rikutud.

Ta põhjendas Ernesto Preatoniga seotud firma Baltic Investments dokumentide otsimise ja äraviimise seaduslikkust sellega, et maksupolitsei otsis läbi mitte Aivar Pihlaku kui advokaadibüroo Legalia juristi, vaid kui firma Baltic Investments juhatuse liikme kabineti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing