Internetiaadressid lõpevad mõne aasta pärast

09. august 2001, 13:56

Ligi 20 aastat tagasi kehtima hakanud interneti ülemaailmne standard IPv4 ei suutnud ette näha interneti plahvatuslikku levikut ja aadressid, mis selle standardi järgi võrgus olevatele seadmetele eraldatakse, lõpevad otsa 2003.-2004. aastal, kirjutab homses Eesti Telefoni võrguspetsialist Klemens Kasemaa.

Et ülemaailmne arvutivõrk mõne aasta pärast arengus seisma ei jääks, on välja töötatud uuue põlvkonna internet, mille standardi nimeks on IPv6. See lubab eraldada tohutu hulga internetiaadresse ja parandab võrguseadmete mobiilsust, millest on eelkõige huvitatud mobiilitootjad.

Praegu on 80% aadressidest juba kasutusel ja näiteks uue põlvkonna telefoniaparaatidele, mis vajaksid ka igaüks unikaalset aadressi internetis, ei jätkuks enam järelejäänud vabadest aadressidest.

Uue interneti testvõrgud on olemas ka Eesti suurematel internetipakkujatel. Selleks, et tavakasutaja saaks neid kasutama hakata, tuleb praegu läbi ajada virtuaalsete 'tunnelitega' üle nö vana interneti, et ühenduda IPv6 võrku ja proovida selle eeliseid. Uue interneti kasutamiseks on valmis enamus vabatarkvara (Linux, FreeBSD jne), samuti on olemas lisad Windowsi operatsioonisüsteemidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing