PM: Pakosta hull idee väärib kaalumist

10. august 2001, 09:31

Tallinna abilinnapeal Liisa Pakostal on suurepärane väljavaade saada järjekordseks üldrahvaliku pilke objektiks, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Soov luua rahanappust kurtva Tallinna loomaaia juurde sadu miljoneid kroone maksev veemaailm, eeskujuks rikka Ameerika meelelahutusröögatused, jääb hulluse poolest alla ehk üksnes Pakosta kolleegi Ivar Virkuse kunagisele uitmõttele koondada kõik Tallinna lõbumajad turismisaktraktsioonina südalinna Tatari tänavale.

Milleks meile veemaailm, kui sadadel pealinlastel pole leiba laual ja katust pea kohal, toriseb ?terve? mõistus.

Ehkki meelelahutuskohti pealinna muudkui kerkib, pole linnarahva kulutused neile kuigi suured, sest ehitusi rahastavad eraettevõtjad, keda meelitab meelelahutusäri. Sama plaan on Pakostal ka vähemalt 300-400 miljonit krooni maksva veemaailmaga.

Iseasi muidugi, kas keegi riskib matta oma raha klaasseintega ookeani, lootuses, et seda sõidavad vaatama kõik vähegi rahakad inimesed, kes elavad Tallinnast tuhande kilomeetri raadiuses.

Ent isegi kui veemaailmast asja ei saa, on mõtegi väärtus omaette. Tallinna eelmise kümnendi põhilised turismimagnetid vanalinna kõrval - Kadaka turg ja odav viin - on ilmselgelt ammendumas ja pealinn vajab hulle ideid, mis ei sumbuks totratesse nägelustesse, nagu juhtus omal ajal Muuga ringrajaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing