EPL: presidendikandidaadid raiskavad tööaega kampaaniale

14. august 2001, 08:18

Kui presidendikandidaadid ei näita eeskuju riigi ja iseenda rahakoti lahus hoidmises, siis kes veel? küsib Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Ülemused ütlesid patendiameti direktorile ja presidendikandidaat Matti Pätsile, et ta ei tohi töö ajal presidendikampaaniaga tegeleda. Päts ei tegelegi, mistõttu tal jääb enne valimisi osa Eesti valdasid läbi sõitmata.

Teiste kandidaatidega lugu päris nii ei ole. Nii riigikogu esimeest Toomas Savi, riigikogu aseesimeest Peeter Kreitzbergi kui ka Tartu linnavolikogu aseesimeest Peeter Tulvistet on nähtud Eestit mööda sõitmas ametiautoga, olgugi et presidendiks kandideerimine ei kuulu nende ametikohustuste hulka.

Samamoodi ei kuulu kampaaniale kaasa aitamine Savi ja Kreitzbergi riigikogu sekretäride ametikohustuste hulka. Ometi on sekretärid kampaania heaks tööd teinud, eriti Savi sekretär.

Suureks kuriteoks ei saa selliseid juhtumeid muidugi tembeldada. Mõnel puhul on neist riigile tekitatud kahju otsimine juuksekarva lõhki ajamine. Sellest hoolimata peaksid presidendikandidaadid selles küsimuses äärmiselt pedantsed olema ning kampaania põhitööst väga rangelt lahus hoidma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing