Narva Elektrijaamade müügiotsus jääb jõusse

22. august 2001, 08:11

Valitsus otsustas eile õhtul kindlameelselt, et Narva Elektrijaamad müüakse USA firmale, kuid peaminister peab minema valitsuse seisukohta riigikogu ette selgitama ja kaitsma, kirjutab Eesti Päevaleht.

Välisminister Toomas Hendrik Ilvese sõnul ei näitaks Eesti end usaldusväärse partnerina, kui ta selle tehingu, milles NATO juhtriigi USA firmaga on kokku lepitud, nüüd katki jätaks.

?Need, kes arvavad, et oleme näidanud end eriti usaldusväärse partnerina rikkudes ja tühistades saavutatud kokkulepet NATO juhtriigiga, siis võib-olla nad elavad mingis teises välispoliitilises maailmas kui kõik need lääne inimesed, alates USA välisministrist, kellega mina olen arutanud NATO laienemist,? lausus Ilves.

?Ei suuda miski seda tehingut peatada,? lausus opositsioonipoliitik Tiit Tammsaar riigikogu Rahvaliidu fraktsioonist. ?Aga tuleb nii palju katsuda suud puhtaks rääkida kui võimalik ja oma positsioone kaitsta. Ma karvavõrdki ei usu, et erastamist saab siduda meie astumise või mitteastumisega NATOsse. Need on kaks erinevat asja ja neid pole mõtet segi ajada.?

Ta lisas, et ei maksa hirmuda ka USA saatkonna ja suursaadiku Melissa Wellsi kriitilisest reageeringust presidendi avalduse järel. ?See on loogiline ühe riigi saatkonna käitumine oma riigi majanduslike huvide kaitsmisel,? ütles Tammsaar.

Möödunud reedel tegi president Lennart Meri avalduse, millega ta toetas opositsiooni ja akadeemikute protesti aasta tagasi allkirjastatud kokkuleppe sõlmimise asjus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing