Saarestiku biosfääri kaitseala laieneb mandrile

06. september 2001, 09:15

Lääne-Eesti saarestiku kaitseala ümberkorraldamine puudutab ka Pärnumaad, hõlmates tundlikke rannikualasid ning kavandatavat Kihnu väina mereparki, kirjutab Pärnu Postimees.

Keskkonnaminister Heiki Kranichi juures pidasid nõu Pärnu maavanem Toomas Kivimägi ning tema kolleegid Saare- ja Hiiumaalt. Kokkusaamise teema oli Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitseala reorganiseerimine.

Kivimägi sõnade kohaselt võimaldab ulatusliku kaitseala loomine keskendada tähelepanu looduse hoidmisele. Maavanem kummutas arusaama, nagu hakataks biosfääri kaitsealal UNESCO egiidi all looma reservaate.

?Biosfääri kaitseala koosseisu sattudes saame rahvusvahelise sertifikaadi, mis on välja antud ka Lääne-Eesti saarestiku kaitsealale,? mainis Kivimägi. ?See on üks tunnusmärk, mille abil on võimalik lihtsamini põhistada taotlusi investeeringuteks, mida me rannikuala kaitse ja arenguga seoses tahame teha.?

Kranichi väitel on säästev areng Eesti arengu nurgakivi ning mandriala järkjärguline kaasamine biosfääri kaitsealasse võimaldab kavandatavat paremini teoks teha.

?Loogiline, et see on üks kaitseala, mida saab käsitleda kompleksina,? kinnitas Kivimägi. Praegu on Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitsealast väljas rahvusvaheliselt tuntud Matsalu looduskaitseala.

Maavanem eeldas, et kohapeal tuleb selgeks rääkida Kihnu väina merepargi staatus. Kihnu väina merepark võiks olla laiema struktuuri sihtasutuse üks asutaja.

?See ei pea tähendama Kihnu väina merepargi kadumist,? kostis Kivimägi. ?Aktsepteerin sada protsenti, kui Kihnu väina merepark soovib jätkata iseseisvalt sellisena, nagu ta on, aga olen arvamusel, et suurema katuse alla kuulumine oleks otstarbekas,? kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing