Ike Volkov saab Tallinna suurima ameti juhiks

06. september 2001, 08:03

Ansamblis Kukerpillid tuntust kogunud arhitektiharidusega Ike Volkov saab tõenäoliselt 17. septembrist Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhiks ametipalgaga 18 500 krooni, kirjutab Postimees.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase juhitud komisjon valis Volkovi välja 41 kandidaadi seast, kes konkureerisid pealinna suurimat ametit juhtima. Ninnase sõnul hindas komisjon kõrgelt Volkovi arhitektiharidust ning pidas teda ka võimekaks administraatoriks.

?Tema ülesandeks on see orkester (säästva arengu ja planeerimise amet - toim) tööle panna,? lausus Ninnas. ?See on kindlasti raskem orkester kui Kukerpillid.?

Volkov (50) ütles eile Postimehele, et ameti struktuur on põhjendamatult laialivalguv, samuti on eri kooskõlastuste saamise protsess liiga pikk. Tema sõnul peaks suurenema linnaarhitekti roll: ?Linnaarhitekt peab olema otseväljundiga linnavõimude ja volikogu poole, mitte mingisugune neljanda astme ametnik.?

Volkovi hinnangul tuleks kaaluda ameti töötajate arvu suurendamist. Ta arvustas asjaolu, et linn oli sunnitud halva planeerimise tulemusel hirmkalli raha eest eraomanikelt välja ostma krunte Tartu maantee läbimurde ja Põhjaväila all.

Säästva arengu ja planeerimise ameti senine juhataja Toomas Tauts esitas 16. juulil avalduse omal soovil töölt lahkumiseks ning linnavalitsus vabastas ta 25. augustist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing