Lendur: praegused turvameetmed jäävad NLiidu lennukite omadele alla

12. september 2001, 13:22

Mitmekümneaastase staaziga liinilenduri ja praeguse instruktori Rein Porro sõnul sõltub pilootide turvalisus lennukompaniist, nii karme ohutusmeetmeid kui kunagi NLiidus ei kehti ilmselt kusagil.

Porro ütles, et alates ühest 1968. a kaaperdamisest eraldati NLiidus liinilennukitel lendurikabiin kuulikindla terasplaadiga. Stjuardessidel olid kabiini pääsemiseks oma koodsignaalid, mida iga päev lenduritega vahetati ning lenduritel kaenla all kabuuris püstolid.

Mõnedes maailma lennukompaniides on piloodikabiinide uksed vabalt lahti, mõnedes käivad ka lukus, kuulikindlaid vaheseinu näiteks Boeingutel tavaliselt ei ole.

'Tavaliselt õpetetakse lendureid nii, et kurss tuleb reisijate säästmiseks võtta sinna kuhu terrorist tahab,' lisas Porro. 'Antud juhtumil olid lendurid ilmselt paralüseeritud, sest kindlasti oleksid nad sellise suunavaliku puhul vastu hakanud.'

Porro ütles, et lennukid on nagu autodki ühte moodi. Meestel, kes lennuki maailma kaubanduskeskuse pihta juhtisid, võis olla lihtsalt lenduri ettevalmistus. 'Piisab kui Cessnaga lennata oskad,' märkis Porro, 'lennuki juhtimine hoone pihta ei eelda mingit kõrget piloodiklassi.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing