Jahiseadus muudab jahimaa rentnike olukorda

18. september 2001, 12:19

Tänasel istungil kiitis valitsus heaks uue jahiseaduse eelnõu. Uus seadus ei too erilisi muutusi kaasa jahimehe elus, küll aga jahipiirkondade kasutajatele ehk jahimaa rentnikele.

Keskkonnaministeeriumi jahinduse peaspetsialisti Kaarel Rohti sõnul antakse jahimaa kasutusse kasutusõiguse loaga, mille aluseks on loomastiku kasutusõigus. 'Jahipiirkonna kasutaja majandada antakse kogu jahipiirkonnas oleva jahiuluki varu, samas vastutab ta, et säiliks jahiulukite liigilisus ning et ulukid oleks majandatud heaperemehelikult,' ütles Roht.

Rohti sõnul nõuab uus jahiseadus jahipiirkonna kasutajalt heade suhete loomist maaomanikega. Kogu jahindusliku tegevuse aluseks on uue seaduse järgi jahimaa korralduskava. See on abinõude kompleks jahipiirkonna kasutamiseks koos ulukite ja jahimaade inventeerimise andmetega.

Mitmed varem jahieeskirjas sisaldunud punktid on nüüd üle toodud seadusesse. 'Jahimeestel võib tekkida väikesi üllatusi. Nüüd nõuab seadus, mitte enam jahieeskiri, et jahitunnistuse saamiseks ja pikendamiseks oleks läbitud nõutav koolitus,' ütles Roht. Uues seaduses on täpsustatud ka jahidokumentide osa

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing