EPL: valitsus koostas lühinägeliku eelarve

19. september 2001, 07:43

Kui teil ei õnnestu kuidagi palgapäevast palgapäevani ots otsaga kokku tulla, siis küsige nõu valitsuselt ? nemad ju leidsid imetriki, kuidas tuleva aasta eelarveprojektis tulud kuludele järele venitada, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Olgugi, et tuleva aasta majanduskasv, millest maksutulud otseselt sõltuvad, saavutab vaid heal juhul suvel prognoositud taseme. Täiesti reaalne on võimalus, et jääb hoopis natuke kehvemaks. Või juhtunut lihtsamalt seletades on olukord sarnane sellega, kui teie palk jääb samaks või võib isegi langeda, aga teie ei lase ennast sellest häirida ja suurendate oma kulutusi ikka.

Sellepärast tuleb nõustada Eesti Panga hinnanguga 2002. aasta riigieelarve projektile ? see on lühinägelik eelarve.

Hüvitusfondi rahast tühjaks tõstmine on kergemeelne lähenemine, sest järgmistel aastatel muutub eelarvete tasakaalustamine selle võrra raskemaks. Riigieelarvest raha saajad on ju näinud, et kui kõval häälel küsida (eriti valimiseelsetel aastatel), siis raha ka saab.

Aga neid potte, millest tulevikuski sadade miljonite kroonide kaupa erakorralisi tulusid saaks võtta, enam peaaegu pole. Erastamine on läbi, suuri summasid võiks saada vaid vähemusosaluste eest mõnedes strateegilisteks peetavates ettevõtetes või Tallinna Sadama müügist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing