Looduskaitsjaid ärritab Vähi firmale antud miljonitoetus

21. september 2001, 07:55

Looduskaitsjad taunivad ekspeaminister Tiit Vähi firmale riiklikust fondist looduskaitseks 1,2 miljoni krooni eraldamist, kuna sarnaste projektide puhul on keskkonnainvesteeringute keskus andnud enam kui kümme korda väiksemaid summasid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) tegevdirektori Toomas Trapido sõnul on näiteks Tallinna külje all olev Tabasalu puhkepark saanud kahe aasta jooksul keskkonnainvesteeringute keskuselt (KIK) ja tema eelkäijalt keskkonnafondilt 50 000 krooni, kuigi park on enam kui kaks korda suurem kui Tiit Vähi firma Pühajärve Puhkekodu hallatav park.

?Meid huvitab, milliste kriteeriumite järgi raha ikkagi jagatakse,? lausus Trapido. ?Ei saaks öelda, et Pühajärve park oleks tähtsam kui Tabasalu park, kus asub Rannamõisa maastikukaitseala ja looduskaitse all olev Rannamõisa pank.?

Trapido sõnul on 1,2 miljoni krooni suuruse toetuse eraldamine tavatu, sest tavaliselt jäävad KIKi looduskaitseprogrammi kaudu jagatavad summad 100 000 krooni piiresse.

?Tervelt ühe miljoni korraga eraettevõttele andmine on mõnes mõttes looduskaitsjate üle irvitamine,? lisas ELFi avalike suhete juht Urmo Lehtveer.

Eesti Rohelise Liikumise koordinaator Peep Mardiste ütles, et KIK- i rahajagamine võib sõltuda poliitilistest tõmbetuultest. ?Projekte kinnitav KIK-i nõukogu on kamp riigiametnikke ja poliitikuid, ei ühtegi looduskaitseorganisatsioonide esindajat,? sõnas ta. ?Oleme küll soovinud oma esindajaid KIK-i alamprogrammidesse, kuid meile on ära öeldud.?

Toomas Trapido sõnul on rahajagamine ääretult tume ja läbipaistmatu. ?Jääb mulje, et mängivad rolli isiklikud sidemed või poliitika,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing