Amserv Grupp avab Riias uusima Toyota müügikeskuse

Inno Tähismaa 25. september 2001, 17:40

Toyota müügiga tegeleva autofirma Amserv Grupp tütarfirma SIA Amserv Motors avab homme Riias uue Toyota ja Lexuse autokeskuse, teatas ettevõtte esindaja.

Uue maja asukoht on kesklinna vahetus läheduses, Daugava jõe kaldal nn. 'autokeskuste' tänaval, aadressil Krasta 3.

Amserv Motorsi juhatuse esimees Alar Metsson ütles, et uue keskuse valmimine oli loomulik etapp firma arengus. Juba 1999 aasta suvel, kui Amserv Motors ametlikult tegutsema hakkas oli firma otsustanud, et investeerimine uude ning kaasaegsesse autokeskusesse on möödapääsmatu.

'Meie hinnangul on Läti autoturg endiselt väga suure potentsiaaliga ja järjest tihenevas konkurentsis saavad eelise just need firmad, kes on investeerinud parema klienditeenindamise kvaliteeti.' märkis Metsson.

Uue keskuse ehitusele pandi nurgakivi käesoleva aasta jaanuaris. Ehitusperiood kestis kokku 8 kuud. Tänaseks on kerkinud Riia kesklinna Toyota Motor Corporationi standarditele vastav modernne ehitis, mis on kindlasti üheks esinduslikumaks automüügi- ja teeninduskeskuseks kogu Baltikumis.

Uus keskus asetseb 1,4 ha suurusel maa-alal, millest autokeskuse otstarbeks oleva ehituse üldpindala on 4000 m2. Keskuse müügisaal on 750 m2 ja selle sees on projekteeritud eraldi müügipind nii Toyota kui ka Lexuse mudelitele. Hoolduse töökohti on planeeritud 25, ühendades endas nii kiirhoolduse, kui ka kere- ja värvitöökoja vajaduse. Sinna sisse on arvatud ka eraldi töökohad just Lexuse omanike vajadusi silmas pidades. Uuendusena varasemast pakub uus keskus mugavat kiirhooldusteenust, mille toimumise ajal saab keha kinnitada kohapeal olevas kohvikus. Majas on olemas ka laste mängutuba.

Maja projekteeris Läti arhitektuuribüroo Linson Archidecture. Peatöövõtjaks oli AS FKSM koostöös oma Läti tütarettevõttega SIA FKSM . Ehituse ligikaudne maksumus on 35 miljonit krooni.

Amserv Grupp on Baltikumis tegutsev rahvusvaheline autokaubanduskontsern, mis müüb ja hooldab Eestis, Lätis ja Leedus Toyota, Lexuse ja Opeli sõidukeid. Kontserni konsolideeritud käive 2000. aastal oli 471 miljonit krooni, seejuures müüdi üle 1500 uue sõiduki. Sel aastal ületatakse käibes 550 miljoni krooni piir. Järgmise sammuna on Amserv Grupil kavas rajada kaasaegne autokeskus Leedu pealinna Vilniusesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing