PM: salateenistus peab oskama valida kaastöölisi

25. september 2001, 08:10

Kui vene meediaärimehe Vitali Haitovi mõrvas kahtlustatava Tallinna linnavolikogu liikme Gennadi Everi jutud oma headest suhetest kaitsepolitseiga tõele vastavad, on tänase Postimehe esiküljeuudis kaitsepolitseile ühtaegu nii piinlik paljastus kui ka tunnustus tubli töö eest, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kohalike vene poliitikute erimeelsused, mis võrsuvad tihtipeale ärihuvide pinnalt, on olnud tõhusaks piduriks ?viienda kolonni? tekkele ja aidanud Eestis ära hoida teravaid rahvuskonflikte. Võib-olla seepärast on õiguskaitseorganid tihtipeale mööda vaadanud ka ilmselgelt korruptsioonimaigulistest ärihuvidest.

Kuigi tulemuste järgi otsustades on kaitsepolitsei teinud oma tööd sisejulgeoleku eest hoolitsemisel hästi, pole see kindlasti auasi, kui selgub, et kaitsepolitseiga tööalastes suhetes olnud Gennadi Ever on korraldanud poliitilise palgamõrva.

Kui Everi seotus kaitsepolitseiga paika peab, ei takista miski Venemaa propagandamasinal väitmast, et Vitali Haitovi mõrv oli Eesti salateenistuse kätetöö.

Kaitsepolitsei, kellel Haitovi mõrvaga tõenäoliselt vähimatki pistmist pole, peab säärase kahtluse vastu paraku võitlema selja taha seotud kätega, sest salateenistus ei saa hakata avalikkusele selgitama oma töö üksikasju. Küll aga võiks eeldada ja tahta, et salateenistus oskaks valida kaastöölisi, keda pole põhjust kahtlustada kuritegude toimepanemises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing