Miljonivargusele ahvatles juhus

27. september 2001, 08:10

Tallinna lennujaamast teisipäeval 6,5 miljonit krooni väärtuses välisvaluutat varastanud Estonian Airi transporditööline viis lennukilt saadud rahapaki Cargo lao ukse taha ja otsustas selle varastada, kui laouks pärast korduvat uksekella helistamist avamata jäi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Miljonite vargus sai teoks tänu mitmete asjaolude soodsale kokkulangemisele,? ütles politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg. Kuriteos kahtlustatav on väidetavalt varem pisikuritegude eest kriminaalkorras karistatud Leino (31), kes töötas lennujaamas pagasivedajana.

Meest ahvatles rahapaki vargusele ootamatult talle avanenud võimalus, kui turvafirma Securitas inkassaatorid ei tulnud graafikust paar tundi varem Tallinna jõudnud Kopenhageni lennukil olnud rahale vastu ja Leinol paluti see Cargo lattu viia.

Kohe rahavarguse peamiseks kahtlusaluseks olnud Leino väitis algselt politseinikele, et kuna keegi ei avanud talle lennujaamas lao ust, jättis ta raha täis koti koridori ja suundus tagasi tööle. Nii üritas mees jätta muljet, et raha võis varastada laouksest juhuslikult mööda kõndinud inimene.

Pärast tunde kestnud uurimist võttis Leino kuriteo omaks ja tunnistas, et toimetas rahapaki soodsa võimaluse avanedes lennujaama territooriumilt välja ja lasi selle sõbral Mustamäele sõidutada. Politsei teatel ei teadnud Leino sõber, mida pakk sisaldab.

Politsei tagastas kadunud raha eile täies ulatuses valuutavahetufirmale Tavid ja vabastas Leino allkirja vastu vahi alt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing