Mart Laar: Toivo Jürgenson on olnud pigem hea minister

02. oktoober 2001, 08:31

Peaministri ning Isamaaliidu esimees Mart Laari kinnitab intervjuus Postimehele, et koalitsioonipartnerid ei ole Isamaaliidult nõudnud loobumist teede- ja sideminister Toivo Jürgensonist, kes on pärast majandusminister Mihkel Pärnoja lahkumist valitsuse ebapopulaarsemaid liikmeid.

Kas majandusminister Mihkel Pärnoja avaldus oma tagasiastumisest möödunud reedel tähendab valitsusremondi algust?

Valitsuse seaduses ei kasutata valitsuse liikmete vahetumise kohta mõistet remont, see on pigem elamumajanduslik, mitte riigiehituslik termin. Aga meedial on vabadus nimetada asju oma soovi järgi.

Mihkel Pärnoja otsus loobuda ministriametist on tema isiklik otsus. Koalitsiooninõukogu koguneb korraliselt järgmisel esmaspäeval. Kui Mõõdukad selleks ajaks majandusministri kohale uue kandidaadi esitavad, on teistel koalitsioonierakondadel võimalik seal oma arvamust avaldada.

Mõõdukate liige Pärnoja ise selgitas oma tagasiastumist avalikkuse terava reageeringuga tema kui majandusministri langetatud otsustele. Isamaaliidu ministritest on avalikkuse ees tugevalt kritiseeritud teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni tegevust. Millal teatab tema oma tagasiastumisest?

Pärnoja otsus oli isiklik, mistõttu see ei ole ega saagi olla seotud mingite muude keerukate vahetuskombinatsioonidega.

Kas Jürgenson on olnud hea minister?

Jürgenson on olnud Eesti tipp-poliitikas piisavalt kaua, et koguda endale hulgaliselt nii sõpru kui vaenlasi. Arvamusküsitluste lihtsustatud hindamisskaala järgi ütleksin, et pigem hea.

Missuguse hinnangu on andnud kolmikliidu ülejäänud kaks osapoolt, Mõõdukad ja Reformierakond Toivo Jürgensoni senisele tööle teede- ja sideministrina?

Mõõdukad ja Reformierakond ei ole nõudnud Toivo Jürgensoni tagasiastumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing