Veel sada ühiselamuasukat jääb lähiajal peavarjust ilma

02. oktoober 2001, 08:31

Tallinna Akadeemia tee kolmest ühiselamust väljatõstetute arv kasvab lähiajal veelgi, sest politsei andmeil on umbes sadakond inimest neis majades korterid hõivanud ebaseaduslikult, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Päris palju on neid juhtumeid, kus inimesed on tühjadest tubadest kila-kola välja visanud, ise sisse kolinud ja raudukse toale ette pannud, ehkki neil pole ühtki lepingut või dokumenti tubade omamise kohta ette näidata,? lausus Lõuna politseiosakonna ülemkomissar Raivo Küüt.

Politsei on seni Akadeemia tee ühiselamutes tuvastanud umbes 50 korterit, mis on ebaseaduslikult hõivatud, kuid Küüti sõnul võib see arv veel kasvada. Peamiselt elavad tubades Ida- Virumaalt pärit inimesed, kuid on ka näiteks Paidest ja Võrumaalt tulnud inimesi.

?Neis 50 korteris elab umbes sada inimest, ilmselt ootab ka neid peagi väljatõstmine,? lausus Mustamäe linnaosa vanem Voldemar Trumm. Tema sõnul ei saa majade omanik OÜ Fennovara lihtsalt niisama välja tõsta, sest selleks peab olema kohtuotsus.

Järgmisel aastal ähvardab väljatõstmine veel 80 korteri elanikke, sest OÜ Fennovara on esitanud nende vastu kohtusse hagi. Nende korterite üürivõlg on kokku 350 000 krooni.

Trummi kinnitusel ei jää väljatõstetavad lageda taeva alla, sest Põhja-Tallinna linnaosa valitsus pakkus võimalust majutada nad Paljassaare sotsiaalmajja. Praegu seatakse elamu soklikorrust selleks otstarbeks korda. Kodutuks jäänud saavad sinna kolida nädala-pooleteise pärast.

Tallinna linnavalitsus otsustas eile, et katab väljatõstetute õigusabikulud. ?Kui keegi kavatseb väljatõstmise kohtus vaidlustada, on tal võimalus valida advokaat. Hiljem katab linn reservfondist kohtukulud,? selgitas Trumm.

Fennovara juhatuse esimees Aleksei Poskat?ev ütles, et paljud ühiselamu elanikud on langenud pettuse ohvriks, kuna talle teadaolevalt on mõned endised üürnikud pakkunud kortereid uutele asukatele ilma notariaalse kinnituseta 1000-1500 USA dollari eest müüa. Samas ei olnud petturitel sellisteks müügiks juriidilist õigust, mistõttu on need tehingud õigustühised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing