Läti suurim kommertspank Parex avab Eestis esinduse

02. oktoober 2001, 08:22

Läti suurim pank Parex ootab Eesti keskpangalt lähipäevade sees laekuvat vastust, mis lubaks neile luua esinduse Eestisse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?6. septembril esitas Parex taotluse esinduse registreerimiseks pangainspektsioonis,? lausus Eesti Panga avalike suhete juht Janno Toots. ?Toimub dokumentide menetlus.?

Sellest tulenevalt on Eesti Pangal vastamiseni jäänud veel mõned päevad, sest pangainspektsioon peab tulemusest teada andma kuu jooksul.

Tootsi sõnul on erinevalt filiaalist panga esindusel äritegevus keelatud ning tema tegevus piirdub krediidiasutuse esindamise ja huvide kaitsmisega Eestis. Esindusel on näiteks keelatud hoiuste vastuvõtt ja laenude väljastamine. Filiaali avamiseks on Tootsi väitel vaja taotleda tegevusluba, mis on palju põhjalikum protsess.

Tootsi sõnul on loomulik, et esmalt loob pank riiki esinduse, mille abil tutvub majanduskeskkonnaga. Seejärel on võimalik filiaali asutamine ehk konkreetse äritegevuse alustamine. ?Parex on sama ka ise kinnitanud,? märkis Toots. ?Millal see võiks aset leida, oleneb pangast endast.?

Parex on Lätis varade mahult hetkel suurim pank. Parex katab Lätit 99 kontori, 1200 töötaja ning mitmekesise klientuuriga. Ometi pole Parex e-panganduses kaugele jõudnud, luues internetipanga alles hiljuti. Augusti lõpu seisuga jõudis pank ligi 220 miljoni kroonise kasuminumbrini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing