Börsiülevaade: Euroopa turud langevad Motorola tulemuste tõttu

10. oktoober 2001, 09:49

Euroopa aktsiaturge viib täna allapoole nii eilne tehnoloogiasektori indeksi Nasdaq langus kui ka mobiiltelefonide tootja Motorola, mis oma prognoositud kvartalikahjumi raporteerimise kõrval ei osanud pakkuda investoritele nägemust ettevõte lähituleviku väljavaadete suhtes.

Motorola majandustulemuste ootuses liikusid eesotsas tehnoloogiasektoriga eile veel Euroopa turud üles, millest sai oma osa ka kohalik börs.

Tallinnas näitas nii reeglipärast tugevat aktiivsust kui ka head kõikuvust üles Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia. Kuigi väärtpaber sulgus 60,25 kroonil ehk täpselt samal hinnatasemel kui päev varem, liikus aktsia päeva jooksul 4,6% suuruses hinnakoridoris.

Viimaste nädalate telekomisektori võitudest sai eile praktiliselt esimest korda omal nahal kasu tunda aga Leedu Telekomi aktsia, mille hoiutäht GDR läbis Londonis 8% tõusu.

Enamus eilsest päevakäibest enda arvele kirjutanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia läbis kerge tõusu, sulgudes 139,75 kroonil ehk 0,4% kõrgemal kui päev varem.

Kuigi tõus oli marginaalne, liikus aktsia võrreldes oma Euroopa kaaslastega väga hästi kuna investeerimispank Morgan Stanley poolne Euroopa pangandussektori väljavaate hämaramaks muutmine ei suutnud eile veel Hansapanga aktsiale negatiivset mõju avaldada.

Viimasel ajal samuti tugeva kõikumisega hiilanud Norma <GR#EE.NORMA> aktsia ei vedanud ka eile alt, kerkides päevaga 4% ning sulgudes viimase kuu kõrgeimal 48,50 krooni tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing