Börsiülevaade: turul sosistatakse lugusid langustrendi lõppemisest

11. oktoober 2001, 14:41

Välisturgudel liiguvad juba ringi sosinad, et ettevõtete majandustulemuste osas on näha paranemise märke. Positiivne eelaimus viis välisbörside kõrval tõusule ka Tallinna börsi, kus tänase päeva jooksul ei suudetud registreerida ühtegi langevat aktsiat.

Emotsionaalsete aktsiaturgude meeleolu on viimaste päevade jooksul muutunud väga kiirelt. Investorid püüavad näha ettevõtete majandustulemustes üha rohkem positiivset, samal ajal ignoreerivad sõjategevust ja peavad terrorismi paratamatuseks.

Hea meeleolu kandus ka Tallinna börsile, kus täna oli taas näha aktiivsuse ja ostuhuvi kasvu Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia osas, mis keras end taas pealpoole 60 krooni, sulgudes 60,75 kroonil ehk 2,1% kõrgemal kui eile.

Täna hommikune uudis Hansapanga <GR#EE.HP> all oleva Leedu LTB 527 mln krooni suurusest 9 kuu kahjumist ettevõte aktsiale halvavalt ei mõjunud, kuna LTB erastamisel moodustunud ning tütarettevõte kasumiaruandesse läinud suured provisjonid olid investoritele juba eelnevalt ette teada.
Balti suurima panga aktsia sulgus 140,25 krooni ehk pool protsenti kõrgemal kui päev varem.

Eile oma korralikest kolmanda kvartali müüginumbritest teatanud Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia sulgemishind täna ei muutnud, kuid aktsia hinnanoteeringud liikusid päeva jooksul siiski vaikselt ülespoole.

Positiivne oli päev ka põhinimekirja tagasihoidlikuma Sampo <GR#EE.SAMPO> aktsia jaoks, mis sulgus täna aasta kõrgeimal 14,80 krooni tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing