Börsiülevaade: Euroopa turud ootavad Keskpanga intressikärbet

25. oktoober 2001, 09:47

Kuna Euroopa turgudel täna negatiivseid tegureid näha ei ole, on börsid alustanud mõõduka tõusuga. Suur osa investoreid ootab tänast Euroopa Keskpanga koosolekut, kus suure tõenäosusega alandatakse 0,25% jagu euro-tsooni intressimäärasid.

Eilsel päeval jäi peamine roll Tallinna börsil Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia kanda, mis päev pärast kvartalitulemuste avaldamist püüdis kinni 140 krooni joone. Tavapäraselt tugevamat kauplemisaktiivsust näidati üles aga Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> ja EVPde <GR#EE.EVP> vastu.

Kuus päeva allapool 140 krooni joont tiirelnud Hansapanga aktsia jaoks tähendas olulise hinnataseme kättesaamine 1,3%st päevast tõusu.

?Inimesed tunnevad panga tulemuste tõttu siiani ennast positiivselt kuid samas ei ole näha mingit ostusurvet ning seetõttu tundub, et aktsiahind stabiliseerub praeguse hinnataseme juures,? ütles uudisteagentuur Reutersile Ühispanga maakler Märt Helmja.

Euroopa turul jätkus eile maaklerite sõnul tugev liikumine kaitsvatest aktsiatest tehnoloogiasektorisse. See aga ei aidanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> , mille aktsia hinnanoteeringud jäid eile praktiliselt muutumatuks. Kuna eilse viimase tehinguna registreeriti müügitehing sulgus aktsia 56 kroonil ehk 1,8% madalamal kui päev varem.

Tavapärasest suurem aktiivsus tabas eile Merko Ehituse aktsiat ja EVPd. Kaheksa viimase kuu suurimat päevakäivet näidanud ehitusfirma aktsia sulgus 36,20 kroonil ehk 0,8% kõrgemal kui temaga viimati börsil kaubeldi.

Aasta aktiivseim päev oli ka EVPl mis odavnes 2,7%, tasemeni 58,1 senti. Languse põhjuseks on suure tõenäosusega Rahandusministeerium, mis võib teha ettepaneku EVP eluea pikendamise osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing