Briti valitsus püüab parandada raudteede seisukorda

25. oktoober 2001, 14:00

Suurbritannia transpordiminister Steven Byers lubas lahendada probleemid, mis viisid riigi raudteed haletsusväärsesse olukorda.

Byers esitas uue kompanii struktuuri ja finantseerimise detailid, mille järgi peab välja vahetama raudteede infrastruktuuri haldava kompanii Railtrack, kirjutab Financial Times.

Uus kompanii on mittekommertslik organisatsioon. Selle direktorite nõukogusse kuuluvad 12-15 inimest, kes esindavad valitsust, majandusharu ja tarbijakaitsjate gruppe. Peale transpordiministeeriumi pakutud plaani on vaatluse all aga ka Saksa panga WestLB projekt.

Byers püüdis veenda äriringkondi investeerimise kasulikkuses. Valitsuse plaani kohaselt peab 10 aasta jooksul kompaniisse tulema 34 mld naelsterlingit erainvesteeringuid ja 30 mld naela eelarveraha.

Äriringkondade reaktsioon on küllalt vaoshoitud. Briti tööstuskonföderatsiooni transpordiosakonna juht ütles, et valitsus peab palju detailsemalt tutvustama, kuidas ikkagi riik kavatseb kindlustada uue kompanii suurte projektide rahastamise.
Railtracki peadirektor Steve Marshall pole samuti rahul. Railtracki aktsionärid nõuavad valitsuselt raha kompensatsiooni maksmiseks 3,6 naela aktsia kohta. Byers oli varem teatanud, et kompanii saab kompensatsiooni 370 mln naela (0,7 naela aktsia kohta).

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/10/25-40-05.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing