Põllumehed taotlevad riigilt 200 lisamiljonit

26. oktoober 2001, 08:17

Põllumehed taotlevad valitsuselt tulevaks aastaks 200 miljoni krooni ulatuses täiendavaid toetusi, sest riigieelarve projekti kohaselt kaetakse põllumeeste tulupuudujääk ainult kolmandiku ulatuses, kirjutab Postimees.

Järgmise aasta riigieelarve projektis on põllumajandustoetusteks ette nähtud 400,6 miljonit krooni, mis sisaldab endas nii tulupuudujäägi katmiseks vajalikku vahendeid, SAPARD-programmi rahasid kui ka keskkonnatoetuste summasid.

?Kui suvel sai koos põllumajandusministeeriumiga kokku lepitud, et tuleva aasta tootja omahindade ning müügihindade vahest tekkiv tulupuudujääk on 801 miljonit krooni, siis riigieelarves on selleks ette nähtud vaid 235,5 miljonit krooni, mis on vähem kui kolmandik tegelikust vajadusest,? rääkis põllumajandustootjate esindaja Aavo Mölder.

Tootjate hinnangul on põllumajandusministeerium valitsust eksitanud, esitades eelarves oleva summa täies osas tulupuudujäägi kattena.

Põllumajandusministri nõuniku Kaja Tulluse sõnul libas valitsus põllumeeste taotlusele vastata kirjalikult kahe nädala jooksul, kuid ta avaldas kahtlust, kas toetuse 200 miljoni krooni võrra suurendamine ka reaalsuseks saab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing