Kesko sulgeb SuperNettod

01. november 2001, 08:52

Suvel Säästumarketite keti omandanud Soome kaubandushiiglane Kesko hakkab Eestis arendama Citymarketite ketti ning plaanib sulgeda oma hulgiladude keti SuperNetto, kirjutab Postimees.

Esimesi Citymarketeid valmib arvatavasti 2003. aasta kevadel Tallinnas Lasnamäele rajatavas Mustakivi keskuses. Uue hüpermarketi pindala on 10 000 ruutmeetrit.

Kesko Eesti tegevdirektori Timo Hämala sõnul on kontserni eesmärgiks areneda eelkõige jaekaubanduse valdkonnas ehk siis Säästumarketite ja Citymarketitega. ?Selle juures loobume aga cash carry tüüpi SuperNetto hulgimüügiladudest, mis ei ole meie hinnangul kuigi perspektiivikad ning on ennast praeguseks juba ära ammendanud,? rääkis ta.

Hämala sõnul pole selge, kas senised hulgilaod muudetakse hüpermarketiteks või müüakse need maha.

Lähiaastail plaanib Kesko neljas suuremas linnas avada seitse kuni kaheksa Citymarketit, millest enamik asub Tallinnas. Samal ajal arendab Kesko säärast projekti ka Lätis, kus esimene suurpood on juba avatud.

?Uued poed kerkivad Tallinna, Tartusse, Pärnusse ja Narva, sest teised linnad on suurkaupluste jaoks esialgu liiga väikesed ja seal pole piisavalt maksujõulisi ostjaid,? rääkis Hämala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing