ESS lõpetas 1. novembrist ülekäikude valvamise

Inno Tähismaa 02. november 2001, 17:18

Alates 1. novembrist lõpetas turvafirma ESS kokkuleppel Maanteametiga sebravalve ehk ülekäiguradade valvamise Tallinna ja Tartu reguleerimata ristmikel, kirjutab EPL Online.

ESS korraldas jalakäijate abistamist raskematel ülekäiguradadel alates möödunud aasta oktoobrist. Sebravalvurite peamiseks ülesandeks oli jalakäijate ohutuse tagamine. Seejuures tuli korrale kutsuda liikluseeskirja mitteaustavaid sõidukijuhte ning ka jalakäijaid, kes teele tormasid.

ESSi avalike suhete direktor Indrek Lindsalu ütles, et ESS oleks pidanud valvama ülekäiguradasid veel ühe kuu, kuid kuna septembris töötasid nad suurema koormusega, siis nad lõpetasid ka varem. 'Maanteeamet on eelarveline asutus, nende finantsid on piiratud,' selgitas Lindsalu.

Maanteeameti liiklusohutuse peaspetsialist Urve Sellenberg lausus, et sellel aastal pole ESSiga sebrade valvamise lepingut ette näha. 'Tartu linn ja ESS Lõuna tundsid huvi küll edasise valvamise vastu,' lisas ta. Indrek Lindsalu sõnul pole ESSi pool edasiseks valvamiseks mingeid takistusi.

Sellenbergi sõnul oli sebrade valvamisest kasu palju. 'Me saame 26. novembril vastused uuringule, kuid praegu võib öelda, et autojuhid on muutnud väga palju oma käitumist,' rääkis Sellenberg. Samas paljud autojuhid eirasid ESSi turvameeste märguandeid, kuna nad teadsid, et ESS ei saa neid karistada, lisas ta.

Kõige probleemsemateks ülekäiguradadeks nimetab ESS Tallinnas Gonsiori-Laulupeo tänava ristmikku, Ajakirjandusmaja ja Kosmose trammipeatusi ning Draamateatri esist ala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing