Enamik tallinlasi vastu Harju tänava kitsendamisele

06. november 2001, 08:20

Tallinlastest 68 protsenti on vastu muinsuskaitsjate vankumatule soovile muuta Harju tänav senisest kitsamaks, selgub Tallinna linnavalitsuse poolt Saar Pollilt tellitud avaliku arvamuse küsitlusest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mina sellele tulemusele hinnangut anda ei tahaks, tallinlaste seisukoht räägib enda eest,? ütles Tallinna linnapea Tõnis Palts. Tema sõnul telliti uuring eesmärgil, et pikale veninud arutelu Harju tänava detailplaneeringu üle ei pidurduks.

Palts lubas küsitluse tulemused volikogule edastada ning teha ettepaneku detailplaneeringut muuta. ?Selliste asjade otsustamisel tuleb avalikust arvamusest lähtuda,? oli linnapea veendunud.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Agne Trummal nentis, et muinsuskaitsjad lähtuvad seadusest ning seetõttu on neil raske oma veendumust Harju tänava kitsamaks ehitamise kohta ümber hinnata.

?Kui sellistes asjades avalikkuse arvamust küsida, siis võiks ka küsida, et kas meil on vaja muinsuskaitset ja seadusi,? tähendas ta.

Linnapea nõunik Peeter-Erik Ots lausus, et seadus ei kohusta muinsuskaitsjaid mitte ümberehitusi tegema, vaid valvama, et ajalooliste väärtuste suhtes midagi keelatut ei tehtaks.

Trummali sõnul ei ole väide, et mõnele abilinnapeale kitsam tänav ei meeldi, aluseks detailplaneeringu päevakorrast mahavõtmisele. ?Tõesti ei saa aru, kust see probleem üldse kerkis,? oli ta hämmingus.

Harju tänaval elav kirjanik Mihkel Mutt ütles, et tänava planeerimisel tuleks kuulda võtta terve mõistuse häält.

?Ka keskajal oli laiemaid tänavaid, kas või näiteks Lai tänav,? rääkis Mutt, ?kui me kujutleme ennast keskaega tagasi, siis ka toonased pürjelid oleksid oma jõuvankritele ilmselt laiemaid tänavaid tahtnud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing