ETV soovib Signe Kivi asemel ülemuseks Toivo Jürgensoni

06. november 2001, 08:43

Eesti Televisiooni peadirektor Aare Urm teatas eile riigikogu kultuurikomisjonile, et ETV juhatus teeb ettepaneku viia riigitelevisioon kultuuriministeeriumi haldusalast järgmisest aastast teede- ja sideministeeriumi haldusalasse, kirjutab Postimees.

Oma soovi kultuuriminister Signe Kivi (Reformierakond) ülemusena teedeminister Toivo Jürgensoni (Isamaaliit) vastu vahetada põhjendab riigitelevisiooni juhtkond muu hulgas digitaaltelevisiooni tulekuga, mis muudab televaldkonda üha tehnoloogiakesksemaks - näiteks on telesignaali kaudu võimalik pakkuda andmesidet.

?Meediaettevõtetest on saamas telekommunikatsiooniettevõtted,? kinnitas peadirektor Urm komisjonile esitatud materjalis.

ETV juhatuse hinnangul ei muudaks üleminek Toivo Jürgensoni juhitava teede- ja sideministeeriumi haldusalasse ETV sisulist sõltumatust, kuid tagaks suurenenud keskendumise tehnoloogilisele arengule, mis omakorda kindlustab avalik-õigusliku meedia tugeva rolli säilimise.

Teede- ja sideministeeriumi tabas ETV ettepanek eile ootamatult. Minister Toivo Jürgensoni kinnitusel pole ta sellega kursis ning puuduvad andmed, et riigitelevisioon oleks astunud samme oma kavatsuse sideministeeriumiga kooskõlastamiseks.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Mart Meri ütles, et komisjon ei arutanud eile ETV juhatuse ettepanekuid sisuliselt. Seda põhjusel, et juhatuse kõrgemalseisev organ on ringhäälingunõukogu ja riigitelevisiooni juhtkond peaks oma taotlustega eelkõige nõukogu poole pöörduma.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing