Europrügila ootab Nõo valla jah-sõna

16. november 2001, 09:13

Kui Tartumaa Nõo vallavolikogu ütleb sellel kuul jah-sõna Lagujasse kavandatava hiidprügila asjus, võib alata prügila detailplaneeringu koostamine, ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek Tartu Postimehele.

Mitmed Nõo vallajuhid on kinnitanud, et vallavalitsus on Kagu-Eesti regionaalprügilale valitud asukohaga päri. 'Oma heakskiidu peab andma vallavolikogu,' nentis Eek. 'Lõppotsus peaks tulema novembris.'

Samas nentis Nõo vallavolikogu esimees Tiit Kubri, et rahvaküsitlust pole vallas korraldatud ja vallarahva enamus ei pruugi olla vallavolikoguga samal arvamusel.

Keskkonnaministeeriumi kava järgi hakkab Kagu-Eesti keskprügila ladustama tulevikus kogu Tartu-, Põlva- ja Võrumaa olmejäätmeid, osa prügi peaks tulema ka Valga-, Viljandi- ja Jõgevamaalt.

Praegu elab prügila kavandatavas teeninduspiirkonnas üle 260 000 inimese, kes tekitavad aastas ligi 110 000 tonni jäätmeid.

Tartlaste jäätmete praeguse ladustamise paiga Aardlapalu prügila sulgemine ning uue regionaalprügila ehituseks kulub keskkonnaministeeriumi hinnangul umbes 120 miljonit krooni. Kolmveerand rahast peaks tulema Euroopa Liidu abifondist ISPA.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing