Viru väljak hakkab uuenema kevadel

23. november 2001, 08:26

Kevadel muutub tuuline Viru väljak ehitustandriks, kahe aastaga rajab Viru Väljaku Arenduse osaühing ligi 700 miljoni krooni eest alale Tallinna moodsaimad ärid ja bürood, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Lisaks ärikeskusele leiab uuelt väljakult lõõgastumiseks kohviku, restorani, kunstikeskuse. Soklikorrusel on mugav ja soe bussiterminal,? kirjeldas eile Viru hotelli saali tutvustamiseks üles riputatud detailplaneeringut arhitekt Ain Padrik.

Padriku sõnul ei ole maa-aluse terminali pidamine liiga kallis ega mingi luksus. ?Põhja-Euroopas on see väga tavaline. Lihtsalt kliima on selline. Ja tulevikuunistus on meil, et sadamast läbi Rotermanni kvartali galerii oleks võimalik tulla Viru väljakule,? rääkis Padrik.

Arhitekt Vilen Künnapu hinnangul ei peaks Tallinna city olema ilmtingimata äri- ja rahakeskus, vaid palju tuleks teha ka intellektuaalset ruumi. Jalakäijaväljaku nurka, päikesepaiste kätte on arhitektid eskiisides sättinud kujuna ?hansalinnadele omase kaitsepühaku püha Nikolause?, keda siinmail mõnikord nimetatakse ka jõuluvanaks.

Hiljuti käisid arhitektid rahvamagneti tekitamiseks inspiratsiooni hankimas Saksamaal Berliinis ja Münchenis. Eriti sööbis Künnapu Padriku mällu ?veitsi arhitektide Hertzog de Meuroni näpunäidete järgi suvel uude city? sse rajatud kunstikohvik, mis oli inimesi lausa pungil.

?Me ei võta eeskuju, aga tahaks tõesti ka Viru väljakule teha sellise kohviku, kust üles rahvusvahelise klassiga kunstikeskusse viiks mugav eskalaator. Muidugi tulevad piirkonda ka bürood, eksklusiivsed korterid ja katuseaiad,? rääkis Padrik.

Viru Väljaku Arenduse OÜ juhatuse liikme Alvar Ildi sõnul oli ehitusgraafik linnaga sõlmitud lepingu oluliseks osaks.

Kaevetööd Viru väljakul algavad märtsis. Et tänavaid kümme korda üles ei kaevataks, alustab linn kohe bussiterminali rajamist ja torude-kaablite paigldamist. Suuremaid liiklussegadusi on ehituse ajal oodata kõigil Viru väljakut ümbritsevatel tänavatel.

Gonsiori?Laikmaa tänava nurgale kaevatakse suur jalakäijatunnel. Postimajaga hakkab uut Viru keskust siduma jalakäijate sild ning kaubamaja ja teenindusmajaga galeriitänavad. Ümber tõstetakse ka piirkonna trammitee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing