Läänemaal pärit Sulev Luiga tõusis KPMG Estonia juhiks

03. detsember 2001, 08:30

Palivere poiss Sulev Luiga nimetati Eesti vanima ja mõjukaima audiitorfirma KPMG Estonia tippjuhiks. 1. detsembril asus ta ametlikult uuele kohale, kirjutab Lääne Elu.

Reedel oli Sulev Luiga Viinis konverentsil. 'Vastutus kasvab ja juhtimiskohustusi tuleb juurde,' ütles ta oma uute tööülesannete kohta. 'Eesti regioonis pole enam võimalik edasi liikuda.'

KPMG on suur, enam kui 100 000 töötajaga rahvusvaheline firma. 'Karjäärivõimalusi välismaal oleks, iseasi kui tõenäoline see on,' lisas ta.

KPMG juhatuse senine esimees Andres Root läheb kuuekuulisele puhkusele ja jätkab ettevõtte nõukogu liikmena.

Juhatuse uue esimehe esmaülesanne on säilitada ja tugevdada ettevõtte positsiooni üha tiheneva konkurentsiga audiitor- ja konsultatsiooniteenuste turul, märkis ettevõte oma pressiteates.

Luiga asus audiitorina KPMGsse tööle enne Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna lõpetamist 1993. Ta oli seni KPMG juhtivaudiitor, ta on ettevõtte partner ja audiitorite kutsekogu juhatuse esimees. Luiga on andnud suure panuse ettevõtte strateegia arendamisse ja hea maine kujundamisse, teatas KPMG.

Korvpallisõbrad tunnevad Taebla gümnaasiumi 1989 lõpetanud Luigat hea mängijana. Ta kodu on Paliveres, igal hommikul kihutab ta sealt Tallinna tööle.

Sulev Luiga on abielus, peres kasvamas kaks last.

KPMG Estonia suuremad kliendid on suurettevõtted Eesti Energia, Eesti Põlevkivi, Eesti Gaas ja Pakterminal. Kokku on KPMG Estonial Eestis ligi 1000 klienti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing