Keskerakond tahab Tallinna laenuvõime avalikustamist

04. detsember 2001, 10:36

Tallinna linnavolikogu Keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen avaldas hämmingut Tallinna linnavalitsuse otsuse üle salastada audiitorfirmalt PriecewaterhouseCoopers tellitud Tallinna maksuvõime analüüs.

Tootseni sõnade järgi on analüüs 'tellitud maksumaksja raha eest ja peab seetõttu olema kättesaadav igale Tallinna elanikule. Uskumatu, et sellele dokumendile ei pääse ligi isegi Tallinna linnavolinikud - vähemalt mitte need, kes kuuluvad opositsiooni. Vägisi jääb mulje, et meie eest tahetakse midagi varjata. Võib olla on Tallinna rahaline olukord nii käest ära, et linnavalitsus ei julge seda avalikkusele näidata,' oletas keskfraktsiooni esimees.

Toivo Tootsen viitas sellele, et kui on avalik eelarve, siis peavad olema sama avalikud ka eelarve juurde kuuluvad lisamaterjalid, analüüsid ja eksperthinnangud.

Vastavalt avaliku teabe seaduse § 28 lg 1p-le 18 on kõik andmed riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuse tellitud uurimuste ja analüüside kohta avalikud.

Keskfraktsiooni esimees ütles, et linnavalitsus peaks avaldama linna maksuvõimet käsitlevad uuringud hiljemalt järgmiseks volikogu istungiks, et linnavolinikud võiksid sellega põhjalikult tutvuda.

Tootsen väljendas muret ka nende tingimuste üle, mis linnavalitsus seadis eelduseks analüüsi koostajatele.'Miks on ülesandes väidetud, et linnaeelarve ei peagi tasakaalu jõudma enne kümmet aastat'? Tootseni sõnul on see ennekuulmatu. 'Millal on linnavolikogu niisuguse otsuse vastu võtnud,' küsis Keskfraktsiooni esimees.

Tallinna volikogu keskfraktsioon soovib samuti teada, kui palju uuring linnale maksma läks ning kas vastav summa on PwC-le juba välja makstud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing