Kultuurikomisjon pooldab reklaamivaba ETVd alates suvest

05. detsember 2001, 10:45

Riigikogu kultuurikomisjon pooldab reklaami kaotamist avalik-õiguslikust televisioonist juba järgmise aasta teisest poolest, kui riik lisab ringhäälingueelarvele 10 miljonit, kirjutab Postimees.

Eile ringhäälinguseaduse muutmist arutanud riigikogu kultuurikomisjon teeb täna parlamendile ettepaneku selle lugemine katkestada, ütles komisjoni esimees Mart Meri.

?Soovime katkestust selleks, et veenduda, kas järgmise aasta eelarves on kirjas täiendavad 10 miljonit krooni ning kas erakanalid maksavad lubatud summa teise poolaasta televisiooniloa eest,? selgitas Meri.

Postimehe andmetel on rahandusministeerium vajaliku täiendavad 10 miljonit krooni leidnud ja andnud selle kohta ka tipptasemel kinnituse.

Erakanalite Kanal 2 ja TV 3 esindajad on korduvalt kinnitanud valmisolekut litsentsitasu maksta, aastas oleks see kummaltki 15 miljonit, järgmisel aastal kokku 15 miljonit ehk 7,5 miljonit kummaltki, sest ETV on reklaamivaba 1. juulist.

Praegu on ringhäälingueelarveks kavandatud 192 miljonit krooni. Kui sellele summale lisanduks täiendavad 10 miljonit riigilt ning 15 miljonit erakanalitelt kompensatsiooniks selle eest, et ETV teisel poolaastal reklaami ei müü, siis saab ETV selle rahaga hakkama, avas Meri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing