Jõulupreemia asemel ootab ametnikku tulemuspalk

05. detsember 2001, 08:40

Jõulukuul laekub paljude ametnike pangaarvele tubli rahalisa, sest lähinädalatel jagavad ministeeriumid laiali suure osa tulemuspalkade maksmiseks ette nähtud sajast miljonist kroonist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui osa ministeeriume rõõmustas oma töötajaid tulemuspalgaga juba kevadel või suvel, siis rahandusministeeriumi ligi 20 miljonit krooni ootab veel ülekandeid.

?Rahandusministeeriumi ja tema valitsemisala asutuste vahel jaotatakse summa selle järgi, kui hästi on tööplaani täidetud,? märkis ministeeriumi personaliosakonna juhataja Ele-Mall Vainomäe. Tema väitel otsustavad eeskätt asutuste juhid, kellele kui palju maksta.

Ministeeriumide kantslerite juhitavad komisjonid hindavad, kui kvaliteetselt ja tähtaegselt täidavad nii osakonnad kui ministrile alluvad riigiasutused tööplaane.

?Valitsemisala asutuste suhtes teeb komisjon otsuse üldsumma kohta. Eraldatud summa kasutamise otsustab iga asutuse juht ise,? selgitas põllumajandusministeeriumi avalike ja välissuhete osakonna juhataja Kaido Kroon. Samadel alustel sai esimese poolaasta töö eest enamik meie ametnikke kätte 60 protsenti tulemuspalga rahast, lisas Kroon.

Teede-ja sideministeeriumil on 10,6 miljoni krooni suurusest tulemuspalga fondist plaanis aasta lõpuks välja maksta seni kulutamata veerand, ütles ministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi.

Riigikontroll viib praegu ministeeriumides läbi tulemusjuhtimise töötasude-alast auditit, mis valmib märtsis-aprillis. Nii eelmise kui ka selle aasta eelarvedebatil kritiseeris tulemuspalkade maksmist teravalt parlamendi opositsioon, kes peab seda korruptsiooniohtlikuks ja subjektiivseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing