Kohtute registrites kehtestati ka väiksematele toimingutele viitenumbrid

09. jaanuar 2004, 12:23

Uuest aastast on kinnistusraamatu ja äriregistri kõrval oma viitenumbrid ka väiksemate kohtu juures peetavate registrite toimingutel.

Alates 1. jaanuarist on uuenduslikult viitenumbrid antud abieluvararegistrile, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile ning kommertspandiregistrile, teatas justiitsministeerium.

Hetkel on uuendus veel ebatäielik ? osad registreid pidavad kohtud ei ole veel täiendavaid viitenumbreid saanud. Justiitsministeerium esitas Maksuametile taotluse anda kiiremas korras kõigi registrite viitenumbrid kõigile kohtutele. Seni aga tuleks juhul, kui kohtul mingi registri toimingute jaoks viitenumber puudub, kasutada lõivu tasudes Justiitsministeeriumi üldist viitenumbrit 1299027. Kui soovitakse näiteks mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kande tegemist Tallinna Linnakohtu registriosakonnas, siis tuleks näidata ära Justiitsministeeriumi viitenumber.

Vabandame tekkinud segaduse pärast. Puuduvate viitenumbrite määramisest teatame avalikkusele viivitamatult Justiitsministeeriumi kodulehel www.just.ee.

Täpse viitenumbrite loetelu leiab Maksuameti koduleheküljelt (Maksud/Riigilõivud/Viitenumbrid).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing