EPL: Alexela Oil laieneb vaatamata pankrotiohule

14. jaanuar 2004, 07:56

Alexela Oil soovib sel aastal investeerida uute tanklate rajamisse vaatamata sellele, et on pankrotiohus ning töötab Krediidiinfo andmetel kõrge äririskiga.

Ettevõte on viimastel aastatel teeninud kümneid miljoneid kroone kahjumit, kuid omanike sõnul jõuti möödunud aastal kasumisse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Klientide suhtumises suuremaid muutusi ei ole, olemasolevad kliendid on jäänud ning uusi on ka juurde tulnud,? ütles Alexela Oili tegevjuht Ain Kuusik. ?Ainult ettemaksukliente on võimatu juurde saada.?

Kuusiku sõnul on sel aastal plaanis renoveerida Kuusalu, Laeva, Jüri ja Sõmeru tankla ning laiendada praegust 30 tanklaga ketti.

Alexela Oili ühe omaniku ja juhatuse esimehe Heiti Hääle sõnul teenis ettevõte möödunud aastal üle pika aja kasumit ? suurusjärgus mõned miljonid kroonid. ?Olukord kütuseturul on paranenud, aasta keskmine marginaal on mõnevõrra kõrgem, tegijate arv turul on vähenenud,? ütles ta.

Alexela Oilil on maksuvõlg, mis koos intressidega ulatub ligi 28 miljoni kroonini. Maksuameti nõue tekkis ajavahemikus 1999?2001 tehtud tehingutelt tasumata jäetud käibe- ja tulumaksust. Alexela Oil vaidlustas nõude möödunud suvel ning samas esitas pankrotiavalduse enda kaitsmiseks maksuameti eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing