ASi A-Selver käive kasvas 29% 1,2 miljardi kroonini

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 12:12

Eesti ühe suurema jaekaubandusketi AS-i A-Selver jaekäive kasvas 2003. aastal 1,2 miljardi kroonini, mis on 29% enam kui aasta varem.

Tallinna Kaubamaja gruppi kuuluva Selveri käibekasvu allikaks oli keti ümberpositsioneerimine, 5 uut marketit ning müügipinna lisandumine osade kaupluste laiendamisega, teatas ettevõtte esindaja.

'Selveri keti möödunud aasta väga head majandustulemused kinnitavad, et otsus kett osaliselt ümber positsioneerida oli igati põhjendatud,' ütles edastatud pressiteates A-Selveri juhataja Ain Taube. '2003. aasta käive kasvas kolmandiku võrra olukorras, kus jaekaubandusturul oli tekkinud kaubanduspindade ülepakkumine ja tugev hinnakonkurents. Selveri eeliseks on kiirus, mugavus ja mitmekülgne kaubavalik, mis on toonud meile lojaalsed püsikliendid.'

Selveri müügipind suurenes 2003. aastal 7,7%. 2002. aastal kasvas müügipind 33%, kuid 2002. aasta lõpus avatud kauplused hakkasid täie võimsusega tööle just 2003. aastal. Selveri turuosa toidukaupade jaemüügiturust oli Statistikaameti andmetel 2003. aastal 5,73%, millega A-Selver on Eestis teisel kohal.

Kokku tehti eelmisel aastal Selveri keti marketites 10 miljonit ostu, mis on 53% rohkem, kui aasta varem. Selveri keti käive müügipinna ruutmeetri kohta kasvas möödunud aastal 1,6% võrra ja oli keskmiselt 57 900 krooni ruutmeetri kohta. 'Seda vaatamata müügipinna peaaegu kahekordistumisele,' selgitas Taube.

'Ostude arv kasvas käibest kiiremini tänu edukale ümberpositsioneerimisele. Selver võitis juurde palju hinnatundlikke kliente just väljaspool Tallinna maakonnakeskustes Viljandis, Pärnus ja Rakveres, kus keskmised ostud ongi väiksemad,' rääkis Ain Taube. 'Kuna käesoleval aastal lisandub hulganisti uusi kaubanduspindu, võib eeldada, et trend jätkub tuues kaasa hinnasurve tootjatele ja edasimüüjatele. 2004. aastal tuleb müügipinda juurde ca 15%, ostujõud kasvab prognooside kohaselt aga umbes 7% võrra.'

Selveri ostudirektori Iivi Saare sõnul on keti selle aasta üheks tähtsamaks projektiks Kadaka Selveris tööd alustav Selveri Keskköök, millest saab üks Eesti suuremaid kööke. 'Praegu oleme töötanud tootmisvõimsuste piiril, kuna nõudlus on suurem, kui suudame pakkuda,' rääkis Saar. 'Uue köögiga tahame kasvatada tootmismahu kahekordseks ehk nõudlusele vastavaks.'

Selveri Keskköök hakkab pakkuma 250 tootenimetust, mis on veerandi võrra rohkem kui seni. Uus Selveri Keskköök hakkab paiknema 800 ruutmeetrisel pinnal ja annab tööd rohkem kui sajale inimesele. Kokku investeerib kett uue Selveri Keskköögi rajamisse 4 miljonit krooni.

Juunis avab Kuresaares aadressil Tallinna mnt 67 uksed 11-nes Selver ? Saare Selver. Uude marketisse tuleb 1250 ruutmeetrit müügipinda ja seal saab tööd 40 inimest. Hoone ees on 80-kohaline parkla. Lisaks Saare Selverile otsib Selveri jaekaubanduskett võimalusi laienemiseks Tartusse, Narva jt Eesti maakonnakeskustesse.

Selveri kett annab tööd 770-le inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing