PM: Tartu maksustas oma maal olevad reklaamid

21. jaanuar 2004, 09:22

Tartu linnavalitsus otsustas hakata võtma maksu reklaami paigaldamise eest linna hoonetele või maale ning kehtestas reklaami paigaldamise üldpõhimõtted.

Reklaami paigaldamise kujundusprintsiibid on kohustuslikud ainult linna maal olevatele reklaamidele, eraomanike maal on need soovituslikud. Linnakunstnik Anli Tummi sõnul aitavad linnapildi risustamist ära hoida seadused, mis kehtivad kõikide reklaamide kohta, kirjutab Tartu Postimees.

«Kehtivate seaduste vastu ei tohi eksida paigaldaja ega ka maaomanik,» märkis Tummi. «Vastutus on paigaldajal, me loodame reklaamitegijate ja -tellijate vastutustundlikule ja kaaskodanikke aktsepteerivale suhtumisele.»

Reklaamilubade väljastamist piiravad välireklaami kujundusprintsiibid seavad ka linnakunstnikule kindlamad ettekirjutused. «Vanasti otsustas ametnik, kuidas reklaamid peaksid välja nägema, nüüd on selle ametniku otsustustele aga piirid ette seatud,» rääkis linnasekretär Jüri Mölder.

Uute kujunduspõhimõtete järgi tohib näiteks kleepida reklaami ainult reklaamalustele, mitte seintele, plankudele ja postidele. Erandiks on siiski reklaamid, mis kujunduslike iseärasuste tõttu tuleb paigaldada ilma reklaamikandjata.

Varem andis reklaamaluste paigaldamise lubasid välja arhitektuuri ja ehituse osakond, uue korra järgi hakkab seda otsustama linnavalitsus.

Ehkki uue korra järgi hakatakse linna maal olevate reklaamide eest tasu võtma, pääsevad sellest need, kellel on olemas varasemast kehtiv leping. Mölderi sõnul on kõige pikem luba - 20 aastaks - välja antud bussipeatustesse reklaame paigaldavale Unicomile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing