EPL: Suhkrutrahv võib tulla maksumaksja taskust

29. jaanuar 2004, 08:03

Valitsuskabinet kaalub täna, kas suhkru ja muude toiduainete liigvarumisega kaasneva trahvi peaks sisse nõudma importijatelt või riigieelarvest kinni maksma.

Tundmatuks jääda soovinud riigiametniku sõnul pole Eestil enam võimalik trahvi ära hoida ning see ulatub tõenäoliselt kuni 250 miljoni kroonini, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusminister Taavi Veskimägi ei kavatse aga käed rüpes oodata, kuni riik trahvi saab. ?Siin tuleb astuda ennetavaid samme ja riik peab rakendama turukorralduslikud meetmed trahvi vältimiseks,? ütles ta.

Seni on põllumajandusministeerium laovarude ületamise eest karistuseks pakkunud kuni 50 000kroonist trahvimäära ning kuni kolmeaastast vangistust.

Seevastu justiitsministeeriumi hinnangul ei keela Euroopa Liidu määrus otseselt tavalisest suuremate varude ladustamist. Seepärast ei näe määrus ette ka isikute karistamist ning väär on väide, nagu oleks selles normaalsete ülekandevarude oma valduses hoidmise keeld, ütles ministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna nõunik Marju Uljas.

Tema sõnul oleks lahendus sisseostuhinna ja turuhinna vahe kompenseerimine vastava maksuga.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei toeta ettevõtjate karistamist varude kogumise eest, vaid eelistab pigem lisamaksude kehtestamist.

?See on võimalus ettevõtjatel oma varu siiski realiseerida ning vähendab soovi viimastel kuudel suhkrut märkimisväärselt soetada,? ütles ministeeriumi pressiesindaja Martin Ja?ko. ?Lisaks saaks riik osa talle määratud trahvist turuosalistelt kätte ning tegu oleks õiglasemalt jaotunud trahviga kui lihtsalt riigieelarvest tasutava summaga.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing