Üleliigsete laovarude omanikud maksustatakse eriotstarbelise tasuga

Liis Kängsepp 30. jaanuar 2004, 12:26

Valitsus otsustas eile panna toiduainekäitlejatele kohustus laovarude deklareerimiseks ja üleliigsete laovarude omanikud maksustada eriotstarbelise tasuga.

Põllumajandusminister Tiit Tammsaare sõnul tuleb Eestil fikseerida laovarude suurus 1.mai 2004 seisuga. 'Üleliigsete laovarude väljaarvutamisel võrreldakse deklareeritud andmeid käitleja nelja viimase aasta laovarude andmetega,' ütles Tammsaar, lisades, et normaalsest suuremate laovarude arvutamisel arvestatakse ka käitleja tootmis- ja kaubandustegevusega.

'Eesti jaoks on hetkel sensitiivseimateks toiduaineteks, mille puhul võib eriotstarbelise tasu rakendamise ulatus suhteliselt suur olla või, lõssipulber, piimapulber ning suhkur,' ütles minister.

Üleliigsed laovarud maksustatakse 1. mail 2004. a. kehtiva impordimaksu määraga. Suhkru puhul rakendub omanikule kohustus hiljemalt 30. aprilliks 2005.a. ülemäärane suhkrukogus turult kõrvaldada, s.t. ümbertöödelda kütuseks või loomasöödaks või siis eksportida ilma eksporditoetuseta kolmandatesse riikidesse. Kui seda ei tehta, maksustatakse kõrvaldamata suhkrukogused kõrgeima tollimaksumääraga, mis kehtis ajavahemikul 1. mai 2004 kuni 30. aprill 2005 (korrutades selle 1,21-ga).

12.veebruariks tuleb asjaomastel ministeeriumidel esitada valitsuskabinetti õigusaktide eelnõud, mille alusel saaks kabinetis vastuvõetuid otsuseid rakendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing